Historie

Počátky skákání přes švihadlo (rope skippingu) se v ČR datují od roku 2005. V té době se zrodila naše láska k tomuto sportu. Pod vedením trenérky Jany Černé jsme se na fakultě Tělesné výchovy a sportu v Praze učili prvním skokanským dovednostem.

Tým JUMP IT vznikl v roce 2013. Po dobu existence týmu se jeho členové již několikrát obměnili, ale pevné jádro zůstává a stále na sobě pracuje. Formou vystoupení, workshopů, kondičních hodin a trénováním dětí se snažíme naše nabyté zkušenosti z ČR a zahraničí předávat dalším zájemcům a švihadlovým nadšencům.

ÚČAST NA ZAHRANIČNÍCH SOUTĚŽÍCH:

  • 2013 European Championship, Aalborg, Dánsko
  • 2014 Double Dutch Show Contest, Paříž, Francie
  • 2014 Show Contest, Graz, Rakousko
  • 2015 World Jump Rope Championship, Paříž, Francie (3.místo, wheel freestyle)

JUMPIT tým

Peťa

K ropeskippingu jsem se poprvé dostala v roce 2005 na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Právě tehdy začal ropeskipping pronikat do České republiky. Od začátku jsem si tento sport zamilovala! V současné době s týmem JUMP IT vystupujeme po celé České republice a organizujeme workshopy, na kterých se snažíme předat veškeré své dovednosti a zkušenosti. Na ropeskippingu mě baví to, že je stále co objevovat a stále se co učit. A také to, že kolem sebe máte supr lidi! 

Ála

Nikdy bych nevěřila tomu, že švihadlo, s nímž jsem skákala jako dítě na ulici, se mi stane v budoucnu takovou vášní, radostí a sportem číslo jedna. V roce 2009 jsem tento sport objevila na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze a začala se mu aktivně věnovat. Líbí se mi jeho rozmanitost, rytmičnost, týmovost, stále objevování nových triků, fyzická náročnost a kreativita. 

Domča

Už jako malou mě švihadlo šíleně bavilo. Kéž bych jenom už jako malá věděla, že existuje takhle úžasně pestrej a neuvěřitelně zábavnej sport jenom o švihadle. Skákat s týmem jsem začala v létě 2016 a momentálně doháním co to dá. Myslím ale, že se tomu říká láska, když můžete skákat kdykoliv a donekonečna a pořád a pořád vás to stejně hrozně moc baví. 

Máca

K rope skippingu jsem se dostala na Fakultě tělesné výchovy a sportu v roce 2013, do té doby jsem švihadlo znala pouze z hodin TV ve škole. Sestra mě přemluvila jít na pár tréninků a tento sport vyzkoušet. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme. Líbí se mi propojení kondice, hudby, gymnastiky, tance, a také to, jak dokáže být švihadlo variabilní. Tento sport mě naučil mnohé. Lépe vnímat hudbu, rytmus a soustředit se na výraz ve tváři, který je během skákání velmi důležitý. Díky fotbalu to pro mne byla velká neznámá. Skipping je také výbornou formou propojení individuálních dovedností a spolupráce v kolektivu, který je v JUMP IT super.